BILO JE BAŠ NEIZVESNO: Obradović JEDVA preživeo!
Željko i Saša Obradović, Foto: Starsport©

NIJE BILO LAKO

Drama do samog kraja

Objavljeno: 21:54h

Košarkaši Monaka izborili su majstoricu protiv Fenerbahčea u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.

"Kneževi" su u četvrtom meču savladali turskog velikana usred Istanbula rezultatom 65:62 i tako izjednačili rezultat u seriji na 2:2.

Odlučujuća peta utakmica biće odigrana naredne sedmice u Monte Karlu.

Dva tima su u Istanbulu tokom svih 40 minuta vodila veliku bitku.

Fener je tokom prve tri četvrtine konstantno bio u prednosti, ali nikako nije uspevao da se odlepi.

Monako je početkom četvrtog perioda stigao do preokreta, a onda je sačuvao trijumf u neizvesnoj završnici.

Majk Džejms je trojkom u svom stilu doneo +4 gostima na manje od minut pre kraja meča, ali je Marko Gudurić uzvratio trojkom na drugoj strani i ostavio svoj tim u igri.

Džejms potom nije uspeo da izvede loptu iz auta za pet sekundi i činilo se da će postati tragičar. Ipak, tu ulogu preuzeo je Skoti Vilbekin koji nije pogodio šut za pobedu.

Monako je na kraju slavio i vratio seriju na domaći teren. Saša Obradović je tako zadržao šansu da se po drugi put u nizu sa svojim timom domogne F4.

Najbolji u pobedničkom taboru bio je Eli Okobo sa 13 poena, dok su Majk Džejms i Donatas Motejunas dodali po deset.

Marko Gudurić se sa 14 predvodio Fenerbahče, Skoti Vilbekin imao je 11, a Najdžel Hejs-Dejvis i Georgios Papajanis ubacili su po deset koševa.